Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zadzwonić z numeru prywatnego?

25 kwietnia, 2024 Jak zadzwonić z numeru prywatnego?

Nie zawsze chcemy, aby nasi rozmówcy widzieli nasz numer telefonu. W różnych sytuacjach może nam na tym zależeć – choćby podczas dzwonienia do nieznajomego czy realizowania rozmów biznesowych. Poznaj sposoby na ukrycie numeru telefonu podczas wykonywania połączenia i dowiedz się, jak zadzwonić z numeru prywatnego.

Jak ukryć numer przy dzwonieniu?

Czy istnieje możliwość zadzwonienia z numeru prywatnego? Oczywiście, że tak. Na szczęście metody te są proste, szybko można się ich nauczyć, a potem korzystać bez przeszkód. W poprzednich latach mogło to wydawać się trudne, ale technologia poszła naprzód i teraz ukrycie numeru podczas dzwonienia to pestka.

Na początek, uaktywnienie funkcji ukrycia numeru w naszym smartfonie. W każdym telefonie smartfonowym, niezależnie od systemu operacyjnego, możemy używać opcji, która pozwala na ukrycie naszego numeru podczas wykonywania połączenia. Żeby to zrobić, należy przejść do ustawień naszej karty SIM w ustawieniach telefonu, a następnie znaleźć odpowiednią zakładkę, najczęściej nazywaną „Ustawienia dodatkowe”, „Ustawienia połączenia” lub „ID Dzwoniącego”. W tej lokalizacji znajdziemy opcję, która pozwala na ukrycie numeru podczas wykonywania połączenia. Po jej aktywacji, nasz numer nie będzie widoczny dla osób, do których dzwonimy.

Skorzystaj z funkcji *67

Innym sposobem na ukrycie numeru podczas dzwonienia jest skorzystanie z funkcji *67. Jak to działa? To proste – wystarczy wpisać *67 przed numerem, pod którym chcemy dzwonić. Przykładowo, jeżeli chcemy wykonać połączenie pod numer 500 600 700, wpisujemy *67500600700 i naciskamy zieloną słuchawkę. Połączenie zostanie zrealizowane, a nasz numer będzie niewidoczny dla odbiorcy.

Warto jednak pamiętać, że nie we wszystkich sieciach komórkowych ten kod działa. Niektóre sieci mogą wymagać używania innego kodu, np. #31#. W takim przypadku wpisujemy #31#500600700. Przed użyciem tego kodu dobrze jest sprawdzić, czy nasza sieć go obsługuje – najłatwiej to zrobić, wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło: „kod na ukrywanie numeru [nazwa naszej sieci]”.

Inne sposoby na zadzwonienie z numeru prywatnego

Jakie są jeszcze inne możliwości, jeśli chodzi o dzwonienie z numeru prywatnego? Poza opcjami dostępnymi w ustawieniach naszego smartfona, możemy skorzystać z usług specjalistycznych aplikacji. Takie aplikacje umożliwiają dzwonienie za pomocą internetu – nie jest więc widoczny nasz numer telefonu a jedynie pseudonim, który sami sobie nadajemy.

Przykładem takiej aplikacji mogą być popularne: WhatsApp, Telegram, Viber czy Skype. Dzięki nim, nawet osoba, do której dzwonimy, nie jest w stanie zobaczyć naszego prawdziwego numeru telefonu, widzi jedynie nasz pseudonim czy nazwę użytkownika. W ten sposób nasza prywatność jest o wiele bardziej chroniona.

Podsumowując, dzwonienie z numeru prywatnego jest proste i dostępne dla każdego. Wystarczy skorzystać z ustawień naszego telefonu, wpisać odpowiedni kod przed numerem odbiorcy lub skorzystać z jednej z popularnych aplikacji umożliwiających dzwonienie za pomocą internetu. Dzięki tym możliwościom możemy czuć się bezpieczni, zadzwonić gdziekolwiek chcemy i do kogokolwiek chcemy, nie martwiąc się o to, że nasz numer zostanie zapisany czy udostępniony dalej.

Redakcja eandrologia.pl

Redakcja eandrologia.pl to grupa specjalistów z zakresu zdrowia, diety, urody. W naszych artykułach znajdziesz wiele specjalistycznej wiedzy a także trochę naukowych ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zrobić slime bez kleju?

Jak zrobić slime bez kleju?

28 kwietnia, 2024

Jak zadzwonić z numeru prywatnego?
Jak wyczyścić białe buty?

Jak wyczyścić białe buty?

14 kwietnia, 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wyczyścić białe buty?